Сторінка авторки
Сторінка курсу
КЕРІВНИЦТВО ДЛЯ ПРОФЕСІЇ “QA ENGINEER” З НУЛЯ
від якого не можна відступати на старті
⭐️ без досвіду⭐️ з нуля
⭐️ з низьким рівнем англійської ⭐️ у короткі терміни⭐️ з набагато сильнішою заявкою, ніж у інших⭐️ без стресу співбесіди для себе
При цьому, ви станете більш свідомі в тому, що саме хоче від вас IT індустрія та як потрапити в компанію, що платить вище ринку 😏
ІТ Тестувальник/ QA інженер / QA Engineer все одне й тежХто це?
Тестувальник - це людина, що допомагає бізнесу мати високоякісний human-oriented продукт. Тобто такий продукт, яким буде безпечно, комфортно користуватись. І щоб цей продукт - правильно та швидко вирішував проблеми користувачів через інтернет.
Для цієї ролі потрібно мати якісну підготовку та максимально оптимізувати свій час.
як це зробити?
Кейс 1.
Ви втратили роботу і шукаєте нові варіанти заробітку. В інтернеті купа інших професій та курсів, всі гарно розказують та не ясно, що в решті решт вам підійде та куди вкладати свій час та гроші. Вирішуєте спробувати себе в IT та як варіант розглядаєте тестування.
Кейс 2.
Ваше поточне місце роботи стресове або низько оплачуване.
“Що за лайно?? Я стільки працюю, в кармані ні гроша, а на голові остання сива волосина. Піду в айті , кажуть там класно!”
Кейс 3.
Блін, куди не глянь, всі працюють віддалено та мають вільний графік, чого я досі маю приходити на 9:00 ранку кудись на роботу? Покажіть цих людей, скажіть, що мені зробити, аби було так само як в них?!
Кейс 4.
Ви вже проходили якісь там курси , але досі не отримали запрошення на співбесіду. “Там розказували, що я знайду роботу, але на одну вакансію 100500 людей таких як я, і де моя робота? Вже тошнить від цих казок!”
Або сюди ж.. Ви самостійно навчаєтесь, бо "що там вчитись, купа самоучок"(хе-хе), проте вже загубились у хаосі різної інформації про QA Engineer і так само не маєте запрошення на роботу або співбесіду. Десь тут провтик, чи не так?
І останній, улюблений 🙃
Кейс 5.
В мене друг айтішник, він мені все покаже та розкаже. Але чомусь кожна ваша зустріч закінчується в барі 🍻
друг встиг розказати про тестування тільки те, що треба знайти побільше багів і потім тобі навалять бабла. І на цьому все, бо другу теж стає впадло щось довго розповідати вам задарма, коли він може піти і ще назбирати багів та отримати свої 💵
Час іде, вакансій і так не багато..
ЩО ПРАЦЮЄ ЗАРАЗ ПРИ НАЙМІ НА РОБОТУ ІТ ТЕСТУВАЛЬНИКА? КЕРІВНИЦТВО ДЛЯ СТАРТУ У ПРОФЕСІЇ “QA ENGINEER”
Почнемо з того як виглядає воронка найму IT спеціаліста та які етапи в ній є
“Коротенько, хто не знає ,що таке воронка. Воронка - це шлях який проходить будь-який спеціаліст від початку пошуку роботи до свого першого запрошення на роботу. На кожному етапі воронки відсіюються найслабші, а отже результат мають найсильніші. Як бути найсильнішим?”
Дивимось зверху вниз ⬇️
🔻 ВСІ ПОТЕНЦІЙНІ КАНДИДАТИ 🔻 РЕЗЮМЕ / CV🔻 Бесіда з рекрутером компанії🔻 Тестове завдання (ТЗ)🔻 Технічна співбесіда🔻 Бесіда з РМ 🔻 Отримання запрошення на роботу
(PM- це проджект менеджер проекту, інколи цей етап пропускається)
"Я все це знаю і так, це не діє для людині , в якої немає досвіду , все це булщіт!"
"хник хник, залишусь на дворі, без дому, без грошей, бо без досвіду не беруть"
🙄 Божееее........... любі майбутні тестувальники та тестувальниці!
ЦЕ ОК ЯКЩО У ВАС НЕМАЄ КОМЕРЦІЙНОГО ДОСВІДУ
Я приклад людини, яка стартувала у 2017 році студентом з філософського факультету та з нуля у тестуванні, про який там досвід можна було взагалі говорити…
90% успіху залежить від вашої технічної співбесіди
Ще далі скажу про це, спускаємся вниз по воронці найму
Бесіда з рекрутером
Коли рекрутер або HR відібрали 20 якісних резюме - це означає, що ці 20 резюме попадають на “ревью” до технічного спеціаліста, який буде вам (потім) проводити технічну співбесіду. Зазвичай, це старший спеціаліст відділу тестування, Senior QA або QA Team Lead.
Часом рекрутеру важко оцінити вузько направлені знання майбутнього кандидата, тому резюме додадково дивиться технічний спеціаліст. Він дає згоду на те чи людина справді володіє тими навичками, які компанія шукає САМЕ ЗАРАЗ. Часом хороші резюме не проходять далі, бо вони не збігаються з цілями компанії стосовно цієї вакансії. Тут є два моменти:
1. АБО ви погано підігнали своє резюме під вакансію (як потрібно було зробити вище)
2. АБО просто не ваша вакансія. Це теж ОК, тут не варто засмучуватись, це дуже нормальний процес.
ТЕСТОВЕ ЗАВДАННЯ
Якщо ви не запоролись у своїх відповідях (а приклади деяких гарних відповідей я дала вже вище), то вам надсилають тестове завдання.
Після того, як ви поспілкувались з рекрутером, то поки ви на старті кар’єри вам будуть надсилати ТЗ в обов’язковому форматі. Коли в вас вже буде 1-2 роки досвіду, то цей етап пропускається.
І так, про технічні завдання
Зазвичай вам потрібно тут зробити одне з наступних речей:🔸Аналіз вимог до продукту🔸Створення чекліста для якогось функціоналу🔸Ствроення Тест кейсу для якогось функціоналу
Тут все дуже просто, якщо ви хоч раз це робили на курсі, або самостійно. Головне - правильно зрозуміти ТЗ і не зробити “забагато” або “замало”.
🥁🥁🥁🥁🥁ТЕПЕР 🥁🥁🥁🥁🥁
Найвідповідальніший етап - це ТЕХНІЧНА СПІВБЕСІДА 🥳
Як проходить?
Коли ви виконали всі етапи вище, без пропусків і так як потрібно, то вас запрошують на техніхну співбесіду з вашими майбутніми колегами.
Воно триває 1-1,5 годинки та ділиться воно зазвичай на 4 блоки:[Блок питання про вас]
[Блок теоретичних питань] [Блок технічних питань з практичними задачками] [Блок запитань від вас до компанії]
Список цих питань ви вже бачили вище. Саме для цього етапу ми їх вчимо.
Ви вже бачили цей графік напочатку
Ви обов’язково маєте бути у секторі ЯКІСНА ЗАЯВКА ТА ШВИДКИЙ НАЙМНоу Коментс. Як вважаєте?
Ваш старт у новій професії має бути максимально швидким та якісним.
За моєю прописаною системою, яка не терпить пропусків будь-яких етапів на цьому шляху - ви посилите САМЕ ВАШУ заявку за рахунок моїх рекомендацій.
+ За рахунок того, що це все зібрано step by step , зменшете тривалість СВОГО ОСОБИСТОГО циклу від моменту як надіслали своє перше резюме до своєї першої роботи.