Сторінка авторки

Сторінка курсу

Сторінка авторки

Сторінка курсу

КЕРІВНИЦТВО ДЛЯ СТАРТУ У ПРОФЕСІЇ “QA ENGINEER”


⭐️ Це керівництво, за яким людина без досвіду в IT зможе почати працювати QA Engineer(IT тестувальником).
⭐️ Це керівництво, за яким можна скласти власний план навчання на тестувальника.
⭐️ Це керівництво вчить як з низьким рівнем англійської пройти співбесіду в IT компанію.
Ми з вами все детально розберемо. Ви дізнаєтесь, як працює найм людини, з яких елементів складається, чому саме ці рекомендації треба використовувати і чим саме це керівництво краще для вас за будь-які інші відео та статі. Поїхали


ЩО ПРАЦЮЄ ЗАРАЗ ПРИ НАЙМІ НА РОБОТУ ІТ ТЕСТУВАЛЬНИКА? 

Майбутні тестувальники і тестувальниці, це керівництво для початківців пише людина, яка вже просто замахалась переглядати слабкі резюме та слухати якісь несинітниці від кандидата на співбесіді.

Будь-які курси вам дадуть знання - це їхній обов’язок. Але не викладачі та ментори придуть на співбесіду, а ВИ! Саме ви маєте все вивчити і підготуватись. Інакше ви так і будете сидіти в тому натовпі людей, які пройшли курси і не працевлаштувались .
Якщо ви зробете БЕЗ ПРОПУСКІВ ВСЕ , ЩО ТУТ НАПИСАНО, то офер від компанії ГАРАНТОВАНИЙ.

Illustration

QA Engineer

Тестувальник - це людина, що допомагає бізнесу мати високоякісний human-oriented продукт. Тобто такий продукт, яким буде безпечно, комфортно користуватись. І щоб цей продукт - правильно та швидко вирішував проблеми користувачів через інтернет.


Людей, що планують почати роботу тестувальником може багато, але не всі з них виконають те, що далі буде написано. А головне правило цього керівництва:
❗️ НЕ ОДИН З ЕТАПІВ ❗️ НЕ ОДНУ З ПОРАД ❗️ НЕ МОЖНА ПРОПУСКАТИ


Згадуємо воронку найму для тестувальника

🔻 ВСІ ПОТЕНЦІЙНІ КАНДИДАТИ І ВИ в тому числі

Ви вже потенційний кандидат тому, що читаєте це керівництво. Навіть якщо ви ще нічого не знаєте про тестування. Ба більше - це буде вашою перевагою, бо будувати своє навчання правильно з самого початку - набагато легше, ніж переучувати неправильно запам'ятований матеріал.

Птенційні кандидати, хто це за люди? Як вони виглядають і з ким ви конкуруєте взагалі?
Звичайно, що до етапу співбесіди ще треба підготуватись і пройти купу інших кроків. Ці кроки/етапи не можна пропускати інакше роботу ви не отримаєте. 

Коли ви заздалегіть знаєте, що потрібно робити та скільки часу приділяти кожній темі, то ви не будете витрачати час на купу різної інформації , а сфокусовано будете йти step by step.


Почнемо з того , які знання потрібні і що актуально саме зараз. Як це дізнатись?

1. Відкриваємо будь-який сайт з пошуку роботи в IT2. Знаходимо там Junior QA Engineer (або тестувальник, або QA тестувальник)3. Відкриваємо перші три вакансії 
* поки я готувала це керівництво , то взяла найактуальнішу інфу на грудень 2022

1️⃣ Вакансія #1

І так..Я почну з лайту, насправді дуже здивувалась, що така позиція є. Для цього варіанту , я навіть не впевнена, що їм треба людина після курсів, їм важливо просто бути уважним і вміти виправити помилки на сайті.
Тут навіть не вимагають знання, які стосуються самого тестування. Для людей початківців, така вакансія - це просто скарб. Бо скільки б ви там не пропрацювали, сюди точно простіше попасти, а потім ви запишете це як ВЛАСНИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ ДОСВІД і зможете рухатись вже в більшу компанію. 

І я впевнена, що є люди, які навіть для цієї позиції заваляться на співбесіді, або яких відсіють на етапі відбору резюме. 

Найголовніше, на що ми дивимось - це ВИМОГИ до кандидата. 

З цієї не складної позиції виписуємо собі наступне: Базові знання HTML, CSS


Йдемо далі

2️⃣ Вакансія #2

Бачимо , що підхід вже більш серйозний, і вакансія сама капец наповнена. Я б навіть сказала, що це не зовсім стандартний набір для простого тестувальника. Але не треба лякатись. Тут просто дуже чітко сформований портрет кандидата, який потрібен цій компанії зараз.
Як розбирати такі вакансії і , що брати для себе

*Якщо у вас погано англ і коли бачете вакансії англійською , то просто скопіюйте та вставте в перекладач, аби було легше читати. Більшість вакансій англійською і на них треба буде надсилати резюме, навіть якщо ви не знаєте нормально ту англійську. Як питають англійську, ви вже дізнались перед тим як купувати це керівництво. Про додаткові лайфхаки буде далі.

Отже, що по вакансії 

Тут чітко бачимо запит на технічну освіту. Аби відповідати цій вимозі треба було вчитись у Київському національному , на факультетіт радіофізика або кібірнетиці , років так 5. А ви просто людина з нуля, яка ще навіть не починала навчання , або просто людина після курсів. В цьому випадку, навіть читати далі не треба, бо ви вже не підходете і ЦЕ ОК! Навіть я не всі абревіатури тут розумію. Це просто не ваша позиція, для вас є інші варіанти, які були й для мене, покажу нижче.

Проте, якщо ви студент саме з такого факультету, то можна продовжити читати таку вакансію.
По-перше ігноруємо факт вимоги про пів роки досвіду.
На мою першу роботу мене взяли без досвіду , а у вакансії вимагали 1 рік. Геть така ж сама історія була й з моєю ученицею. 

Далі розбираємо, що тут конкретно має бути по тестуванню:
Test Plans, Test Cases, TestLink/TestRail, Jenkins, Jira, Manual functional testing

Звертаю увагу на те, що це вузьконаправлена вакансія, тому все інше не стосується тестування взагалі, воно стосується вимог до самого продукту і розуміння як це працює. Ймовірно, що це буде якийсь реальний пристрій, який потрібно буде тестувати володіючи знаннями про наступні речі:SNR, CINR, RSSI, NF, Radio Frequency transmitters, receivers, and related RF circuits/systems, ash/Python/Perl scripting, wireless networks (IEEE 802.11), wireless RF equipment.

Додадково , ще вимагають знання з програмування. І якщо ви студент БУДЬ-ЯКОГО технічного факультету, а особливо (Radio/Electrical Engineering or Telecommunications), то ви можете сміливо розглядати цю вакансію для себе, бо ви точно робили лаби і писали код, для вас це не вперше і нічого новго.  

Додам про англійську тут
Це велика компанія та міжнародна, вирогідність того, що англійська реально тут знадобиться висока. Але вирогідність того, що сама співбесіда буде англійською дуууууже мала. Тому, якщо ви завчили 2 речення про свої хобі , можна точно сміливо подаватись. 



Далі показую найбільш розповсюджений та підходящий варінт вакансії для людей , яким достатньо пройти будь-який курс підготовки для QA Engineer. Або вміти підібрати такий курс на основі вимог від компанії. 

3️⃣ Вакансія #3

Що нас тут цікавить:

Написано: мануальне тестуванням Web-версії продукту -> Читаємо як : manual web-testing
Будь-які курси з тестування - це manual web-testing або automation web-testing. Іншому просто не вчать. Різниця між ними тільки в одному: для мануального - знання мови програмування не обов’язкове (це ми бачимо з навіть з цієї вакансії), а для автоматизації - потрібно знати мінімум одну мову програмування. 

*Особисто я тільки мануальний тетувальник , я тестую веб-продукти з 2017 року.

Далі

Написано: тестувати backend частину продукту. Будь-який продукт складається с frontend та backend частин. На курсах вам про це 100% розкажуть, бо це основа, без цього не можливо буде пояснити інші речі.  

Написано: Тест кейси/чек листи, складати тест плани + проганяти тест рани, складати баг репорти
Це список документації , з якою працює тестувальник кожного дня. Це обов’язкові вимоги , без цього вміння вас реально не візьмуть. Якщо ви бачете у програмі будь-якого курсу цей список , то це означає, що вам там про це розкажуть і у вас буде практика як з цим працювати - це гарні курси. 

До цих документів є певні вимоги, які потрібно знати. І саме ці документи вам можуть трапитись на етапі тестового завдання(ТЗ). Це маст хев у світі тестування. Ви маєте вміти виконувати правильно. Тому, коли на курсах вам щось з цього забудуть розповісти або не покажуть як робити, то ви маєте пінганути їх , щоб вам це пояснили і дали практику. 

Написано: Аналізувати вимоги
Це найперший етап STLC та SDLC , цьому теж вчать на курсах в обов’язковому форматі, бо це одна з основних активностей, яку ми робимо на роботі кожного дня. Ми аналізуємо вимоги кожного дня, нам за це платять. Як саме це робити ПРАВИЛЬНО вчать будь-які курси. Аналіз вимог вам також може трапитись на тестовому завданні. Щоб не завалитись на цьому етапі потрібно спробувати це зробити самостійно або на курсах. Вас обов’язково має перевірити будь-яка людина , що вміє з цим працювати або хоч раз проводила співбесіду. В розділі про те як виконувати технічне завдання, я демонструю рівень виконання ТЗ людиню початківцем і рівень людини, що практикувалась на курсі або з ментором. 

Рядок про досвід ігноруємо, причини вже проговорила вище. Плюс відсутність досвіду ми будемо закривати нашим портфоліо.

Далі

Відмінне розуміння процесу тестування (мети та завдання, ролі, види тестування, тест-дизайну тощо)Все що тут перераховано - це теорія процесу тестування. Нагадаю про важливість теорії в нашій професії. Так як в нас робота аналітична і не потребує навичок програмування, то теорія - це наше все. Це саме те, що дає нам роботу. ОСОБЛИВО НАПОЧАТКУ, коли реального досвіду ще немає. Її потрібно один раз просто вивчити. У розділі Технічна співбесіда я розпишу як вчити такий матеріал швидко, є спеціальна формула. 

Далі

Створення та написання тестової документації
Це і є той самий список: Тест кейси/чек листи, складати тест плани + проганяти тест рани, складати баг репорти.

Далі

Знову бачимо базові знання HTML, а тут ще й додається SQL
Як я і сказала, то для мануального тестувальника вміти програмувати не обов’язково. Але ми маємо розуміти, як працюють системи/сайти/додатки та як вони створюються. Для цього буде достатньо пройти один урок з HTML та один урок з CSS. Доречі тут CSS не вказаний, хоча зазвичай HTML + CSS йдуть разом.
Знову ж таки нам не потрібно вміти писати код , мануальний тестувальник не займається цим. Але один раз пройти урок і спробувати повторити написання сторінки за допомогою HTML та CSS - це обов’язково треба. Плюс ми маємо вміти відповісти на питання про HTML та CSS, список питань буде у розілі Технічна співбесіда. 

Сюди ж вони додали SQL
SQL - це мова запитів до бази даних. У 100% вакансій - це обов’язклва вимога. Тестувальник має вміти створювати запити до бази даних та працювати з нею. Це допомагає робити нашу роботу якісно, без цього не можливо гарантувати, що продукт працює як треба.
Тому, коли шукаєте інформацію в інтернеті або читаєте програму курсу , там має бути вказано - HTML, CSS, SQL 

Далі
REST API
Це стосується бекенд тестування, backend частина продукта.
Тут потрібно вже розуміти, що таке клієнт-серверна архітектура + розібратись які методи використовують , аби робити API тестування. Також тут вимагається робота з такими програмами як Swagger або Postman, без них неможливо провести API тестування. Для цього теж достатньо пари уроків про API тестування , ви просто повторююте результат.
Тому , коли шукаєте відео в ютубчику або читаєте програму курсу потрібно , щоб там було вказано REST API, Swagger, Postman, додатково раджу ще вивчти поняття SOAP. 

Останнє
Devtools

Ось так це виглядає, це не страшно, коли вам один раз просто хтось розкаже та покаже, що з цим робити. Ми працюємо з devtools кожного дня. Без цього тестування не можливе. На співбесіді запитують про це , а тому ви маєте до співбесіди хоч раз з цим попрактикуватись. 


Отже , підсумую
Останній варіант - це найпоширеніший тип вакансій. І зазвичай треба орієнтуватись на вимоги саме в цих вакансіях. Знання з тестування можна розбити на дві групи:

1️⃣ Перша - це теорія тестування , сюди входить:
- Цілі та принципи тестування. SDLC. STLC. Аналіз вимог. 
- Види web-додатків. Особливості тестування веб-додатків. Види методологій +Agile та SCRUM.
- Test Plan. Check-List. Test Case. User Story. Bug-report. QA-report. Види вимог. 
- Види та рівні тестування. Smoke Testing. Performance testing. Regression testing. Acceptance testing etc...> 20 видів.
- Техніка еквівалентних класів та граничних значень. Pair Wise. State transition technic. Exploratory Test.
Причина/наслідок. Передбачення помилки.

2️⃣ Друга група - це технічні скіли :
- Client. Server. URI(URL.URN). DNS. Protocols. XML. JSON. Request/Response.
- Додаток Postman. REST. SOAP. Methods(GET. POST. PUT. DELETE). Статус коди(100, 200, 300, 400, 500)
- Типи БД. Типи змінних. Мова SQL. DDL (CREATE. UPDATE. etc). DML(SELECT. GROUP BY. JOIN LEFT etc)
- DevTools. Browser plugins. Тобто, консоль розробника та додаткові плагіни для роботи. 

Теорію вивчити самостійно дуже реально, проте ваші практичні завдання має перевірити людина, яка вже має досвід в цьому. Все це питають на співбесіді, потрібно просто один раз підготуватись на самому початку. Ці питання повторюються постійно, тому потім наступні 1, 3, 5,7 роки вас будуть питати одне й теж. 

Якщо вам зустрічається, нове поняття у вакансії , то просто підвчіть його до співбесіди.

РІВЕНЬ ВОЛОДІННЯ КОЖНОЮ ТЕМОЮ

Тепер про рівень володіння кожною темою для того , аби грамотно це вписати в резюме та пройти співбесіду. По шкалі в 1 до 10 , де 1 - це розуміти просто термін, 10 - треба знати ідеально(терміни, пояснення, вміти навести приклад, хоч раз попрактикуватись)

Все, що стосується теорії тестування треба знати ідеально

  • Цілі тестування

    Їх всього 4 штуки

  • Принципи тестування

    Їх 7 штук

  • Етапи STLC

    6 етапів

  • Етапи SDLC

    Так само, 6 етапів

  • Check-List. Test Case. Bug-report

    Це 3 документи, знати ідеально та вміти їх стоврювати

  • Види та рівні тестування

    Тут трохи складно, бо є 20 різних видів і в них потрібно не заплутатись. Треба буде посидіти повчити.

  • Техніки тестування 

    Всього 7 технік, які потрібно знати та міти навести приклад для кожної.

  • Види методологій

    знати хоча будь-яких 3 штуки і різницю між ними

  • Test Plan та QA-report, User Story.

    Для старту кар’єри треба просто розуміти , що це за поняття та для чого потрібне, практика не обов’язкова

Технічні скіли - це те, що знають і вміють програмісти і для них вони всі мають бути на 10ку. Для нас достатньо базового розуміння.

  • XML. JSON

    Маємо розуміти термін, пояснити, написати коротку структуру на 3-6 рядків.

  • Client. Server. URI(URL.URN). DNS. Protocols.

    Маємо розуміти термін, пояснити, написати структуру

  • REST. SOAP.

    Маємо розуміти термін, пояснити відмінності один між одним.

  • API testing.

    Маємо знати всього 4 методи та як їх використовувати у Postman та Swagger

  • Статус коди

    Тут дуже просто , є 5 груп кодів потрібно розрізняти ці групи

  • SQL.

    Тут треба заморочитись і потренуватись з працювати з базою даних. Вам достатньо буде знати вього 8 операторів для роботи зі 100.

  • Типи БД. Типи змінних.

    Треба розрізнятти 3 типи БД та 8 основних типів змінних. 

  • HTML , CSS.

    Маємо розуміти термін, пояснити, написати структуру на 3-6 рядків.

Ви маєте розуміти рівень володіння кожною темою, аби не витрачати забагато часу на вивчення кожної з них. Для теорії тестування потрібно приділити більше часу, вона має бути вивчена ідеально. При цьому, наприклад, видів тестування можна назбирати штук 50 , проте вони вам всі не потрібні, достатньо 20 основних. 
З технічними скілами ще легше, бо для тестувальника це другорядні навички. Наприклад, вивчати HTML , CSS можна взагалі пів року, проте для вашої робити в цьому немає потреби, вам достатньо 1-2 уроків для базового розуміння. Або щоб проводити API тестування, для тестувальника потрібно всього 4 методи з 30, уявляєте?
Тепер у вас є список НАЙНЕОБХІДНІШИХ речей для старту і ви тепер можете зрозуміти рівень володіння кожною темою. І контролювати свій план навчання.  
Це список без якого йти далі немає сенсу, якщо мова про курси, зазвичай, це об’єднують в +-14 уроків. Якщо ви навчаєтесь самостійно , то треба буде багато гуглити і збирати цю інфу по шматочкам.

Отже
🔻 ВСІ ПОТЕНЦІЙНІ КАНДИДАТИ І ВИ в тому числі - це люди , які пободували своє навчання виходячи з актуальних вимог на сьогодні , розібралися зі списком вище і готові надсилати своє резюме і шукати свою першу роботу тестувальником.

Погнали далі

ЩО РОБИТИ З ВІДСУТНІСТЮ ДОСВІДУ ПІСЛЯ НАВЧАННЯ

ЩО РОБИТИ З НИЗЬКИМ РІВНЕМ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Всі свої недоліки ви маєте правильно спакувати в резюме так, аби на першому дотику з компанією вас не відсіяли. 
Якщо поки ви ще не готові складати резюме, то нічого страшного. Ви обов'язково повернетесь до цього керівництва пізніше. А зараз пречитайте його для того, аби розуміти чого очікувати далі.

🔻 РЕЗЮМЕ / CV

Під Резюме та CV я вкладаю не тільки конкретно ваше резюме з фоткою, а весь пакет , що має підсилювати ваше резюме - це саме резюме, мотиваційний лист та портфоліо (рекомендаційний лист, якщо є). Все це має бути у кожного кандидата.

Почнемо з найпершого - резюме.
Ясне діло, що в резюме треба вказати ваші знання для роботи тестувальником. Що це за знання, ви вже побачили вище. 

Перше правило резюме - НЕ БРЕХАТИ

Все, про що ви там напишете - вас запитають. Показую приклад як записувати свої знання так, аби одразу роботодавець зрозумів з чим має справу і тим самим задава тільки ті питання, на які ви зможете дати відповідь. 

Візьму за приклад такий документ як Test Plan.
Цей документ створює QA Team Lead або старший спеціаліст відділу тестування. Людина, що претендує на позицію джуніора максимум , що може зробити - це почитати про цей документ, побачити приклади та пояснити навіщо він потрібен. 

В такому випадку, якщо в резюме ви напишете так: 

Skills:
• Test Plan and QA report

То у вас точно запитають про досвід створення цих документів, а ви цього ніколи не робили. 

Тому краще записати так: 

Skills:
• Understating of preparing Test Plan and QA report

Це буде означати, що у вас не було реальної практики, проте у вас є розуміння , що це за документ і як його робити. Таким чином, на співбесіді ви вже окреслите свої межі питань і вас не почнуть питати те, про що ви не в курсі.

Омовлюсь, що так треба робити тільки з речами, які у вас реально слабкі і у вас є на це причини. Тому що, якщо ви всюди понаписуєте “є розуміння”, то тоді вам навіть не запропонують співбесіду, бо у вас є тільки розуміння, а цього замало. Тому тут треба уважно бути і порадитись з більш досвідченою людиною. 

Далі
Вмійте виділяти свої сильні сторони. Зі списку рівня володіння своїми навичками , ви вже знаєте які знання є обов’язковими і на відмінному рівні. Наприклад, візьмемо SDLC, STLC  

Skills:• Understanding of STLC, SDLC

Це буде поганий запис, бо тут потрібно мати грунтовну підготовку і ці знання точно запитають. Краще написати так:

Skills:
• Strong understanding of STLC , SDLC

Тобто цим формулюванням, ми підсилюємо свої знання по цій темі і даємо гарантію вже на першому дотику з компанією, що ви їх в цьому не підведете. 


Далі
Коли описуєте технічні скіли, наприклад, HTML, CSS.
У вас точно буде або практика з курсів, або з інтернету і ви точно спробуєте хоч раз написати код використовуючи HTML та CSS. Проте ви не програміст і не зможете за 1 годину написти 500 рядків такого коду, це ок. Тому варіант нижче краще не використовувати. Вас можуть запитати “Як передати meta інформацію через HTML? ” , а відповісти ви не зможете. 

Tech skills:
• Strong understanding of HTML, CSS

Краще так:

Tech skills:
• Basic knowledge of HTML, CSS

Ви даєте зрозуміти, що ви розумієте HTML, ви пробували щось робити, але ви не вивчали це пів року. Тому діалог вже буде виглядати так:  - Що ви маєте наувазі під Basic knowledge? - Я створював лендінг за допомогою HTML, CSS. Ми практикувались з тим, як додавати картинки та текст на сторінку, працювали з поняттями margin та padding.
- Ви пробували передавати meta інформацію через HTML ?
- НІ , такого не було
- Добре, тоді розкажіть, що таке margin та padding, будь ласка.

Тобто, тут ми окреслили межі того, що можна нас запитати по цій темі так, аби ми змогли відповісти правильно і інтерв’юер не буде задавати рандомне питання по цій темі. І те, що ви не знаеєте, що таке meta буде ОК. 

По цій лозіці ми й розписуємо своє знання англійської.
Ви 100% вивчали її у школі, тому у вас точно є розуміння, що таке англійська. Я впевнена , що у вас точно зараз Pre-intermediate.
От і напишіть замість Pre-intermediate -> Basic intermediate і в цього вже буде геть інше сприйняття. 



Оформлення резюме

❌ Забудьте про формати doc/ docx
❌ Забудьте про фото в резюме
❌ ЗРОБІТЬ НОРМАЛЬНУ електрону адресу без “квіточкааня@gmail.com” або “moc.liamg%40nedalneb”
❌ Не пишіть у розділі “Досвід” наступне: працював в IT сапорті або “була бухгалтером” - це не має ніякого відношення до професії тестувальника
❌ Забудьте про резюме на кілька сторінок!
ВСЕ ЦЕ ЗАВАЛЮЄ ВАС НА САМОМУ ПОЧАТКУ

✅ Резюме має бути ТІЛЬКИ у .pdf форматі
✅ Фото в резюме в Україні ще можна додавати, проте в західних країнах - це моветон тому, що людина має оцінюватись впершу чергу за скілами, а не по фото (афроамериканець чи ні )
✅ Має бутиі офіційна емейл адреса тільки з вашим ім’ям та прізвищем (moc.liamg%40oknerazan.tutra)
✅ В розділі пишемо тільки те, що стосується тестування. Додадковао можемо розписати свої кейси, якщо поки немає що вписувати в досвід.
✅ Резюме має бути ТІЛЬКИ НА ОДНУ СТОРІНКУ!!!!!!!! Повірте мені, туди все поміститься. В мене 5 років досвіду ізі влізли. 

Де можна створювати резюме
https://create.vista.com/ або гугл документи + завантаження у PDF форматі. 




Шаблон портфоліо для тестувальника.

Клацніть, щоб відкрився лінк.

Будь-яку практику з курсів, або самостійного навчання треба подавати як досвід , бо це ТАК І Є!
На навчанні вам точно дадуть домашку “Зробити аналіз вимог” або “Написаті тест кейс”, або ви самі його створите.

Так ось зафіксуйте це в своє портфоліо одразу!

Таке портфолію дорівнює= демонстрація вашого досвіду.
Так , такий досвід не комерційниі, про те він є, його потрібно грамотно подати. Зі ста надісланих резюме буде тільки 20 з потрфоліо, це інфа сотка. І по факту, ви конкуруєте вже не з 100 людьми , а тільки 20.



Скрипти цілей та скрипт “про себе”, які вписують у резюме на початку кар’єри 

#1 Objectiv#1: Seeking the position of QA Engineer in an established IT company. 
#2 Objective: Analytical professional with experience in manual web testing seeking the position of Manual Junior QA Engineer in a Ukrainian IT company. 
#3 About me: I am a Junior QA Engineer with 10 practical cases in my portfolio. I love working with different challenges.
#4 About me: I am a Software QA Engineer. I have deep knowledge of multiple devices, platforms, and versions.
Цілі та речення про себе , можна підлаштовувати під кожну вакансію та компанію окремо.



Що робити зі своїм LinkedIn на початку кар’єри?

LinkedIn — соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів.Якщо вас тут ще немає, то обов’язково треба зареєструватись. Коли ви вже досвідчений спецаліст, то чесно кажучи від рекрутерів важко відбиватися. Зараз в мене висить по 30-40 повідомлень в лінкдині з пропозиціями від рекрутерів у їхні компанії. Звичайно, так було не завжди.

Для цього взагалі не потрібно чекати закінчення свого навчання, можна починати сьогодні.1. Зареєструватись 2. Наповнити свій профіль нейтральною інформацією (це ділова соцмережа, а не інстаграм, будь-яка інформація чи фото мають бути в діловому стилі або нейтральному)3. І починайте додавати мінімум 500 IT рекрутерів собі у друзі (обережно щоб вас не забанили , бо подумають що це бот) Потрошку кожного дня по 30-50 нових друзів з IT, а особливо рекрутерів. 



Куди потрібно надсилати своє резюме

Сайти пошуку роботи:
1. djinni.co
2. dou.ua
3. ua.jooble.org
4. rabota.ua
5. work.ua 

Сайти компаній:
1. Ciklum https://jobs.ciklum.com/
2. EPAM https://www.epam.com/careers
3. Trainee https://training.epam.com/#!/Home?lang=en
4. Evoplay https://jobs.evoplay.com/
5. Playtika https://www.playtika.com/careers/ 

Ці 5 штук, я накидала для прикладу. Як це робити? Ви відкриваєте список IT компаній України (або країни, в якій ви зараз знаходитесь), шукаєте в кожної на сайті розділ Career і надсилаєте своє резюме. 
https://jobs.dou.ua/ratings/

!!! Надсилаєте своє резюме навіть тоді, коли відкритої позиції немає!!!
Там завжди є віконце, куди надіслати резюме, на випадок, коли вакансії будуть. Ми це робимо для того , аби попасти в базу резюме цієї компанії. Разом з резюме надсилайте мотиваційний лист та портфоліо. Вони слідкують за вашим розвитком. Сьогодні вони вам не можуть нічого запропонувати, проте завтра рекрутери напишуть вам у ваш лінкдін з крутою пропозицією. Це буде працювати на ваше майбутнє. Ваша робота - це на самому початку надіслати купу резюме , мінімум у 20 компаній.

ДОДАТКОВО
Після того як ви надодавали 500 рекрутерів собі у друзі в лінкдін - починайте знайомитись та пропонувати себе як спеціаліста. Напишіть кожному рекрутеру, що є у вас у друзях, вічливо і з особистим підходим, обов’язково зверніться до них по імені, а не копіюйте одне й те ж. Скажіть, що готові розглядати фул-тайм, парт-тайм, інтернатуру або трейні варіанти.

Також надсилайте резюме у кожну компанію в самому лінкдін у розділі Вакансії
https://www.linkedin.com/jobs/

+ Телеграм канали
1. https://t.me/kpi_work Вакансії без смаколиків
2. https://t.me/itrecruit_ua IT Recruitment UA
3. https://t.me/offer_ua +1 IT ВАКАНСІЯ
4. https://t.me/girlintech girl in tech by Olena Kirichok
5. https://t.me/dna325 NON-tech Jobs in IT

Телеграм канали часто публікують інформацію про різні івенти, конференції та meetup, туди теж варто приходити і починати знайомитись з майбутніми колегами. 




Скрипти мотиваційних листів до резюме

Hello, my name is ______________ . My skills can help you to improve the quality of your product by finding vulnerabilities in it, therefore, saving your time and money. I had experience with Test Documentation creation. I am familiar with basic programming. I have executed functional testing, smoke testing, and regression testing for different product development life cycles. I will be proud to work with you.


Hello, my name is ________________ . The quality of a software product is not a luxury, but the most important business priority for all industries. It delivers real business value to customers through a human-centered approach. I can help you add value to your product with a high-quality standard.


Hello! My name is _____________ . Using modern quality assurance engineering and data analytics practices, I enable teams to innovate rapidly to market while maintaining a grip on delivery dates. I have an experience with a technical background that allows me to challenge complexity and appropriately balance business and technical delivery. 


Це просто приклади. Лайфхак як писати такі листи:1. Відкриваєте вакансію2. Читаєте опис3. Пишете під цей опис мотиваційний лист. Можна буквально повторювати слово в слово в своєму листі те, що написано у вакансії і тоді ви точно влучите в портрет кандидата , якого вони шукають.

! Пам'ятаємо, що ні одну з порад пропускати не можна!


Отже 🔻 РЕЗЮМЕ / CV - це велика робота, яку потрібно один раз зробити якісно. Створити якісне резюме у декількох версіях, наповнити портфоліо, написати мотиваційний лист, розіслати по всім місцям. Ціль - отримати запрошення на співбесіду і почати мозолити очі компаніям і рекрутерам своєю кандидатурою. 
Йдемо далі..

🔻 Бесіда з рекрутером компанії

Коли рекрутер або HR відібрали 20 якісних резюме - це означає, що ці 20 резюме попадають на “ревью” до технічного спеціаліста, який буде вам (потім) проводити технічну співбесіду. Зазвичай, це старший спеціаліст відділу тестування, Senior QA або QA Team Lead. 
Часом рекрутеру важко оцінити вузько направлені знання майбутнього кандидата, тому резюме додадково дивиться технічний спеціаліст. Він дає згоду на те , чи людина справді володіє тими навичками, які компанія шукає САМЕ ЗАРАЗ. Часом хороші резюме не проходять далі, бо вони не збігаються з цілями компанії стосовно цієї вакансії. Тут є два моменти:
1. АБО ви погано підігнали своє резюме під вакансію (як потрібно було зробити вище)
2. АБО просто не ваша вакансія. Це теж ОК, тут не варто засмучуватись, це дуже нормальний процес. 

Перед вашим дзвінком з рекрутером ще раз поцікавтесь та ще раз перечитайте інформацію про компанію та вакансію , з якої вам телефонує рекрутер. Підготуйтесь до дзвінка і майте уявлення заздалегіть про те, хто з вами гвоорить. А також випишіть на листочок питання до рекрутра стосовно цієї компанії.
ЦЕ ОБОВ’ЯЗКОВО

Повернусь до питань до вас, які може задати рекрутер.

Як відповідати на питання рекрутера? Перші два ви вже бачили перед тим як купувати це курівництво.

❔Розкажіть про себе та свій досвід.
❌ погана відповідь: “Раніше я працював бухгалтером/лікарем/був власний бізнес, тепер хочу бути тестувальником, тому я тут, досвіду поки не має”
✅ хороша відповідь: “Поки що в мене немає комерційного досвіду у тестуванні, проте я закінчував курси та практикувався на реальних задачах. В мене була практика створення тестової документації, проведення функціонального тестування, створення баг-репортів. На курсі я набрав найвищий бал і отримав сертифікат, в мене є також портфоліо, де я зібрав всі свої практичні кейси та який в мене є результат. ”

На що тут акцентуємо? Особливо це стосується людей без досвіду. Ми маємо подати себе з найвигіднішої точки зору. По-перше, ви точно будете мати практику на курсах. Використовуйте цю практику як релевантний досвід проте не комерційний. Підкріпіть це своїм портфоліо, поділіться результатами свого тестування. Ви точно в очах рекрутера будете справляти враження людини, яка повністю розуміє контекст тестування , може робити висновки і брати відповідальність за результат.


❔Чому ви вирішили змінити сферу роботи і перейти в IT?❌ погана відповідь: “Бо мені друг казав, що тут багато платять”✅ хороша відповідь: “Мене не дуже влаштовує поточний дохід , тому хочу почати кар’єру тут і дорости до Senior спеціаліста”
У вас немає бути на лобі написано “ХАЧУ ДЕНЯК” , всі розуміють і так, що в айті добре платять і переважно це одна з найперших причин. Проте ви маєте справляти враження професіонала і демонструвати , що вас цікавлять і інші перспективи цієї індустрії.

❔Чому саме тестування в IT? Є також і інші професії?
❌ погана відповідь: “Я чув, що тут легкий старт” 
✅ хороша відповідь: “Я читав статі та дивився багато інтерв’ю про різні професії в IT, у тестуванні, як на мене, баланс технічного та комінкативного спеціаліста спеціаліста. Тут можна 50/50 займатись технічними задачами або вести комунікацію з командою та замовником. Тому вирішив, що мені це підходить” 

Маємо показати, що вмієте заглиблюватись і питання, і ви справді підійшли до вибору професії свідомо. 


❔Розкажіть про свій баг , який запам'ятався найбільше ?
❌ погана відповідь: “Такого немає, баги як баги, знайшов його, написав баг репорт та й на цьому все”
✅ хороша відповідь: “Пам’ятаю баг, коли я на сайті пошутку автомобілей обрав фільтрувати за маркою FORD, а мені почало показувати список BWM. Мені тоді було навіть приємно, що це й баг є, відчув що пора вже й на bmw пересідати :)”

Тут насправді варіантів дуже багато. Треба запам’ятати собі один такий приклад та розказувати його кожному рекрутеру. Можна розказати про найперший баг на навчанні/ або про ситуацію, коли ви думали, що то баг, але баг був не баг/ або прочитати цікаві приклади в історії про баги і розказати історяю , яка вас захопила найбільше.
Це питання задають для того, аби зрозуміти чи цікаво вам буде працювати. Ви не маєте родитись і жити з девізом “хочу стати тетувальником” , але маєте бути зацікавлені в своєму професійному досвіді або досвіді колег.


❔Чому ви хочете працювати у нашій компанії? Або Що визнаєте про нашу компанію?
❌ погана відповідь: “Я подався сюди, бо у вас була відкрита вакансія на тестувальника”
✅ хороша відповідь: “Я уважно ознайомився з вакансією, перейшов на ваш сайт, прочитав про цінності компанії, почитав відгуки на dou та вирішив, що мені сподобається працювати з вами. Також я подивився лінійку продуктів, яку ви розробляєте і мені вони подобаються з точки зору юзера, тому я б хотів їх дослідити більш професійного боку. ”

Завжди маємо читати про компанію , на яку подаємось, вивчати іхній продукт , дивитись відгуки. Це впершу чергу потрібно для вас, вам потім з таким продуктом прцювати кожен день. Якщо ви не готові працювати у фінансовому секторі, вас втомлюють цифри, то навіть подаватись на таку вакансію не варто. Якщо це розробка якогось фітнес додатку/сайт пошуку автомобіля, вам це цікаво , то вам потім і вигадувати нічого не треба на таке запиатння від рекрутера. Ви просто від себе щиро розповідаєте, чому видумаєте вам було б тут цікаво.

❔Який рівень англійської у вас?
❌ погана відповідь: “В мене не дуже з англійською, тому краще не задавати питання англійською”
✅ хороша відповідь: “Я зараз її піддягую, на попередньому місці роботи мені не доводилось її застосовувати, тому з speaking в мене дуже, проте ми можемо спробувати ”

Складіть у перекладачі собі відповідь на ці два питання , випишіть та вивчіть.
1. Tell me about your hobby 
2. Why do you want to be an QA Engineer?
Ці два питання запитують у 80% випадках. Просто не розгубіться, потренуйтесь з другом заздалегідь. Дивляться не на те з помилками ви говорите чи ні, а просто чи ви не злякались.

Питання повторюються одні й ті ж на кожній співбесіді, треба один раз просто вивчити відповідь на ці два питання і не злякатись.
Англійську потім будемо доучувати вже за рахунок компанії, бо як ми вже знаємо, вони нам сплачують уроки англійської і ми одразу це зможемо застосовувати у команді.

❔Які канали/ресурси/особистості ви фоловите у ІТ? Хто вам подобається і чому?
❌ погана відповідь: “Якось нічого на думку не приходить”
✅ хороша відповідь: “Я підписаний на телеграм dou ua також на декілька великих компаній у лінкедін , вони часто публікуюсть цікаві статі. Захоплююсь лідерами індустрії Джеффом Безосом, Ілоном Маском. З тестувальників дуже подобається Юлія Найко, вона чітко та структуровано подає матеріл для новачків, з нею було легко розбиратись у складних термінах 😉 ”

Тут принцип той самий, треба підгодувати свою відповідь на це питання, підписатись на людей/компанії/канали , які реально вас захоплюють і просто щиро розказати про це. Свою підготовлену відповідь ви потім будете розказувати кожному рекрутеру.

❔Який у вас рівень володіння SQL?
❌ погана відповідь: “Я читав про SQL , але важко оцінити свій рівень”
✅ хороша відповідь: “В мене була практика на базі даних з фільмами. Я робив запити до бази данних з основними операторами SLECT / WHERE/ ORDER BY. Проте мені ще трохи важко використовувати оператори JOIN LEFT/ JOIN RIGHT, на них я витрачаю більше часу ”

Якщо питання стосується будь-якого технічного аспекту, то ви просто ділетеся тим, що написано у вашому портфоліо, або ділетеся результатми вашої практики на навчанні. Рекрутер часом не дуже зрозуміти про що саме ви говороте, проте вона чітко побачить чи ви орієнтуєтесь у питання і чи можете ви самі себе оцінити.
Зверніть також увагу на останню частину речення, ми не кажемо, що ми не можемо використовувати оператори JOIN LEFT/ JOIN RIGHT, нам просто потрібно трохи більше часу на це.

❔Поясніть, що таке інтернет/браузер/додаток?
❌ погана відповідь: “Інтернет - це куди ми кожного для заходимо читати новини/шукати інформацію”
✅ хороша відповідь: “З більш технічної точки зору , інтернет - це купа комп’ютерів та дротів, що об’єднані між собою в єдину систему, щоб почати ним користуваись в нас має бути доступ до DNS протоколів. ”
АБО
“Браузер - це вид додатків на комп’ютері або телефоні , що допомагає нам надіслати запит на сервер та відтворити відповідь від його сервера на нашому екрані.”

Тут запитання з підвохом. Дивляться як ви вмієте пояснювати складне простими словами, або як ви пояснюєте прості речі , до яких всі звикли і навіть на задумуються , що це таке по своїй суті.

❔Ким ви бачете себе через рік?
❌ погана відповідь: “Я хочу мати $2000 та працювати на Балі” або “Я хочу дорости до Senior”
✅ хороша відповідь: “Я хочу покращити свої навички у web-тестуванні, також навчитись проводити mobile тестування. Паралельно буду прокачувати свій рівень англійської , аби мати змогу брати на себе більше обов’язків. Через рік бачу себе Strong Junior спеціалістом ”

Звертайте у вагу, про що саме вас питають. “Я хочу дорости до Senior” - це хороша ціль, але вас запитали про 1 рік. За рік цього точно не станеться, мінімум за два. Краще взагалі використоувати конкретику по своїх скілах, ви тоді фокусуєте людину на тому, що у вас стоїть у приорітеті у вашій кар’єрі і вам запропонують проект , де ви зможете це здійснити.

❔У вас є питання до нас?
❌ погана відповідь: “Питань немає”
✅ хороша відповідь: “Як часто відбуваються релізи? Хто мені буде допомагати на початку? Як буде виглядати мій звичайний робочий день? Що використовується на проекті для роботи з тестовою документацією? Як відбуваються виплати у вашій компанії(Який банк та в які дати місяця)? Скільки етапів проходження співбесід мене ще чекає? ”

Заготуйте собі мінімум 2 питання в обов’язковому варіанті , їх треба буде задати рекрутеру наприкінці розмови.


Отже🔻 Бесіда з рекрутером компаніїЦе рекомендації як відповідати, з наведених прикладів можна комбінувати відповіді на інші питання також. 
! Пам'ятаємо, що ні одну з порад пропускати не можна!Потренуйтесь заздалегідь, підготуйте собі власні варіанти , які потім будете використовувати майже все тестувальницьке життя. 

Далі в нас...

🔻 Тестове завдання (ТЗ)

Після того, як ви поспілкувались з рекрутером, то поки ви на старті кар’єри вам будуть надсилати ТЗ в обов’язковому форматі. Коли в вас вже буде 1-2 роки досвіду, то цей етап пропускається. 

Я обіцяла вам приклади тестових завдань. Звичайне тестове завдання буде містити 2-3 завдання та комбінуватись зі списку нижче. 

Тестове завдання #1

Так виглядає найпошириніше завдання - створення основних документів у процесі тестування(тест кейси, чек лісти, баг репорти). Якщо вчились створювати такі документи хоч раз у житті, то проблем бути не повинно.
+ завдання часом подібні і будуть повторюватись , тому ви зможете копіювати з одного ТЗ в інше ТЗ. 


Тестове завдання #2

Це прикллад ТЗ, коли вам наводять будь-який рандомний предмет і просять його протестувати.
Тут головне - першими написати перевірки , що стосуються позитивного тестування, а в кінці для негативгого тестування.

Що таке позитивне та негативне тестування можна прочитати в гугл, які кейси будуть позитивними, а які негативними для цього прикладу :
Позитивний кейс: Покласти предмет на стіл -> Стіл не прогнувся/не зламався
Негативний кейс: Зламати 1 ніжку стола -> Інші 3 ніжки тримають рівновагу стола

Особисто я не дуже люблю такі завдання, бо вони не дуже реальні для нашої роботи і початківцям складно адаптувати на різні предмети у просторі. Такий тип ТЗ теж дуже розповсюджений.


Тестове завдання #3

Це завдання на знання техніки про Еквівалентні класи. Вам будуть наводити приклад і цей приклад потрібно буде розкласти на перевірки. Такі завдання теж дуже часто зустрічаються, вам будуть наводити тільки різні числа для його виконання. 



Тестове завдання #4

Це завдання на знання техніки Pairwise.
Вам потрібно написати оптимальний список девайсів, на якому буде проводитись тестування. 



Тестове завдання #5

Тут завдання у вигляді питання, тобто вам потрібно дати розгорнуту відповідь про таку поведінку. Пояснюється це поняттями cookie та cash.



Тестове завдання #6

Теж завдання у вигляді питання. Трохи змушує вас подумати логічно , а не орієнтуватись на якусь конкретну техніку.
Вам тут допоможуть знання про frontend та backend частини будь-якої системи.  



Тестове завдання #7

Перевірка знань SQL буде у 90% Тестових завдань. Вам потрібно скласти запит до бази даних за допомогою SQL, на основі даних, що вони вам запропонують. 



Тестове завдання #8

Також дуже часто можна зустріти завдання на аналіз вимог. Вам надають список вимог і ви маєте виписати всі можливі питання/коментарі до ци вимог. 
Завдання ізі , якщо ви проходили концетроване навчання та хоч раз тренувались таке робити. Я вам хочу ще також показати приклад виконання завданя , коли людина навчається самостійно.

Навчався самостійно кандидат #1:

Навчався з ментором кандидат #2:

Якщо компанія буде обирати між 1 і 2 кандидатом на вакансію, то перевагу нададуть кандидату #2 .Згодні, що посилити свою кандидатуру варто?

І останнє, коли ви бачете наступне:

Illustration

І ще дуже часто в Тестових завданнях можуть вам давати “необов’язкові завдання”.
Так ось ці “необов’язкові завдання” - обов’язково робимо теж!

Кандидат #1: Не зробив необов’язкові завдання -> не отримав роботу
Кандидат #2: Зробив необов’язкові завдання -> отримав роботу


Все просто, якщо ви хоч раз потренувались. Головне - правильно зрозуміти ТЗ і не зробити “забагато” або “замало”.
На виконання ТЗ зазвичай йде 1-3 годинки часу.

Отже
🔻 Тестове завдання (ТЗ)
! Пам'ятаємо, що ні одну з порад пропускати не можна!

Потренуйтесь заздалегідь , не витрачайте реальні ТЗ від компанії для того , аби набивати руку. Ви маєте це зробити раніше.
+ обов’язково поглиблюйтесь у завдання
+ обов’язково робіть необов’язкові завдання
+ не робіть “замало” , не робіть “забагато”

Йдемо далі

🔻 Технічна співбесіда

Найвідповідальніший етап - це ТЕХНІЧНА СПІВБЕСІДА 🥳 заради якої все й було. Саме ту вирішується доля ваших грошей і вашого наступного року життя, вашого майбутнього.

Все що було вище написано потрібно для того , аби потрапити на цей довгоочікуваний етап! І на цьому етапі ви вже маєте максимально відчувати себе комфортно та відпочивати, бо ви зробили велику роботу вище, ви підготували свої знання, ви підготували свої питання, ви класно зробили ТЗ, ви тут , бо ви були найкращі і з вами хочуть продовжити спілкування.

Нагадаю блоки , з яких складається звичайна співбесіда :
1️⃣[Блок питання про вас]
Тут часто повторюються питання , що задавала рекрутер вище. Тому тут без паніки все те ж саме. Повторюємо свої відповіді.

2️⃣[Блок теоретичних питань] 
Питання по теорії тестуання , що ви мали підгодувати на самому початку ідеально. Просто відповідаємо і кайфуємо.

3️⃣[Блок технічних питань з практичними задачками] 
Список того, що потрібно знати і як тримати балас у розмові , коли володіння темою не глибоке.
Плюс тут повторюються задачки з Тестового задання. Тому теж keep calm ви це вже робили купу разів.

4️⃣ [Блок запитань від вас до компанії]
Тут можна знову повторити питання, що ви готували для рекрутера. 

Я даю вам список 100 питань, які можуть запитати на співбесіді. Як це список формувався?
Вище ви бачили список тем, які потрібно вивчити. Наприклад тема види тестування включає 20 видів, отже у списку питань буде перераховано кожен вид.

Розгортайте список та читайте. Ви в будь-який момент можете відкрити це список переспівбесідою і швиденько пройтись по них , щоб загадати. 

  • Питання по теорії тестування

    1.Що таке тестування? 2.Навіщо тестувати ПЗ? 3.Які є етапи тестування? 4.Які типи тестування можете назвати? 5.Які рівні тестування знаєте? 6.Які техніки тест-дизайну знаєте? 7.Що таке техніка аналізу класів еквівалентності? 8.Що таке техніка аналізу граничних значень? У чому цінність цієї техніки? 9.Що таке Regression і Smoke тестування, яка між ними різниця? 10.Як часто варто проводити регресійне тестування продукту? 11.Які бувають види інтеграційного тестування? 12.Що таке Perfomance testing? 13.Що таке Exploratory testing? 14.Що таке UI / UX? 15.Що таке Black/Grey/White Box Testing? 16.Що таке Non-functial Testing? 17.Що таке Smoke та Sanity тестування і яка між ними різниця? 18.Навіщо потрібна Traceability Matrix? 19.Що таке Sanity Testing? 20.Що таке мануальне та автоматизоване тестування? 21.Що таке тестування безпеки? 22.Що таке позитивне тестування? 23.Що таке негативне тестування? 24.Що таке «парадокс пестициду»? 25.Опишіть основні фази STLC?  26.Наведіть приклад Acceptance criteria? 27.Які є атрибути баг-репорту? Які основні поля для заповнення? 28.Яка різниця між Priority і Severity ? 29.Наведіть приклади з високим Severity , але низьким Priority багу. 30.У чому різниця між валідацією та верифікацією? 31.Навіщо потрібна тестова документація? Які її види? 32.Що таке тест-план? Які елементи він має? 33.Яку обов’язкову інформацію має містити тест-план? Як правильно його використовувати, підтримувати та чи взагалі він потрібний для більшості проєктів? 34.Яка різниця між чеклістом і тест-кейсами? 35.Наведіть приклад хорошого тест-кейсу.36. Що ви будете робити, якщо розробник поставив статус у дефекті «can not reproduce»?
    37. Розкажіть про життєвий цикл дефекту? Які є статуси дефекту?
    38. Що таке Agile-методології?
    39. Які бувають зустрічі в Scrum?
    40. Agile та Waterfall методологія — переваги та недоліки?
    41. Що таке юзер-сторі?
    42. Як будується юзер-сторі, який є темплейт?
    43. Якщо ви не встигаєте написати тест-кейси до кінця спринту, що ви будете робити?
    44. Що таке критерії прийняття?
    45. Поясніть, що таке Quality Assurance та Quality Control?
    46. Що таке емулятор та симулятор?
    47. На якій фазі циклу тестування QA Engineer пише тестову документацію, наприклад тест-кейс?
    48. Розкажіть про тестову документацію: види, цілі.
    49. Що таке стратегія тестування?
    50. Яка різниця між функціональним і нефункціональним тестуванням?
    51. Коли ви знаходите помилку, як переконатися, що помилка буде усунена?
    52. Що таке чекліст і як його оформляти?

  • Технічні питання

    53.Що таке клієнт-серверна архітектура? 54.Що може виступати у ролі клієнта? 55.Що таке REST API, SOAP? У чому різниця? 56.Які протоколи передачі даних знаєте? 57.Навіщо потрібен Postman або Swagger? 58.Як можна протестувати API, що там потрібно перевіряти? 59.Як розшифровується CRUD? 60.Чим відрізняється GET від POST? 61.Які відмінності між XML та JSON? 62.Які знаєте формати передачі даних? 63.Що таке протокол у мережі? 64.Які бувають види баз даних? 65.Охарактеризуйте кожен клас status code (1хх; 2xx; 3xx; 4xx; 5xx). 66.Яка різнинця мід http та https? 67.Які знаєте Web elements? 68.Які браузери знаєте? У чому їхня відмінність? 69.Для чого необхідні інструменти розробника в браузері (Chrome DevTools) і як вони допомагають у тестуванні. 70.Що таке кеш? 71.Що таке сесія? 72.Навіщо потрібні cookies? 73.Що таке фрейм? 74.Що таке HTML/CSS? 75.Яка структуру має вебсторінка? 76.Навіщо чистити кеш? 77.Що таке REST? 78. Що таке реляційні бази даних? Через що вони мають звʼязок?
    79. Що таке лог-файл? 
    79. Опишіть досвід роботи з базами даних?
    80.Розкажіть про браузерну консоль.

Головне правило співбесіди
Гарно відповідати, мати чудовий настрій та повторювати відповіді перед початком.

На співбесіді можуть бути до 30 питань з цього списку. Коли людина гарно відповідає, то неважливо є досвід чи немає.
Моя учениця подавалась на вакансію , де було вказано мініму 1 рік досвіду, проте вона класно відповідала на співбесіді та отримала роботу під час воєнного стану 2022. 💪💪💪

Отже
🔻 Технічна співбесіда
! Ні одне з питань пропускати не можна!


Готуємось, тренуємось і вперед!)
На моєму курсі я пропоную опцію пройти співбесіду зі мною, аби потренувати свій рівень підготовки перед реальною співбесідою. Потім я вам даю фідбек, по ваши слабки місцям, ви прокачуєте їх і йдете на реальну співбесіду у повному комплекті 🤟🏻🤟🏻🤟🏻

Далі

🔻 Бесіда з РМ 

Цей етап дуже кайфовий насправді, бо у вас вже запрошення на роботу майже в руках.
Project-менеджер - це керівник проекту, який координує дії команди та несе відповідальність за досягнення цілей. 

Розмова з ним - це просто знайомство з вами, йому важливо розуміти з яким вайбом ви приходете у команду і чи буде всім комфортно. Він може розказати вам про проект ще більше , ніж рекрутер, бо він живе проектом 24/7/365 і тому для нього підготуйте теж питання) менеджери люблять багато питань. 

Вони не будуть задавати страшних питань з теорії або з технічних питань. Просто в деяких компаніях,менеджер обов’язково повинен побачити майбутнього співробітника перед тим як давати йому офер. Такий процес. Провалитись у співбесіді з менеджером майже не реально, тому що основний етап вже був вище і ви його успішно пройшли. 


Our Values

Ви тепер повність розумієте, що робити і , на яких моментах акцентувати, що вас чекає на вашому шляху в IT.
Найскладнійший етап - це “вайті в айті” , але коли ви один раз зробили все як треба, то на вас чекає дуже приємне життя, сповненене комфортом та стабільністю 😌

Якщо ви зробете все послідовно, крок за кроком, то повинно все спрацювати і ви отримаєте свою першу роботу в IT

У вас завжди є 3 опції
1️⃣ Звісно ви можете взагалі не робити все це, про що ми тільки що говорили

2️⃣Також ви можете все ж таки скористатись цією стратегією та самостійно використати її в своєму шляху , тут дуже багато цінної інфи, яка вам допоможе.

3️⃣ А хто хоче спростити своє життя, зробити все швидше, комфортніше та без болю, приєднуйтесь до мене.
 

На навчання “Тестування з нуля до першого оферу від IT компанії”


У програмі я допоможу вам покращити саме ваш кейс і посилити вагу заявку при відборі кандидата. ✅ надам всю необхідну теорію тестування та всі необхідні технічні знання ✅ ми пропрацюємо всі можливі варіанти тестових завдань✅ у вас буде портфоліо з 10 реальними кейсами✅ також будуть уроки англійської✅ ви зможете пройти пробну співбесіду зі мною 
 ⬇️ Залишай свою заявку на безкоштовну консультацію  ⬇️


Скоро наш менеджер тобі зателефонує 😉


Can't send form.

Please try again later.