Сторінка авторки

Сторінка курсу

Сторінка авторки

Сторінка курсу

Секрет як отримати офер вище ринку 💰

В IT принято називати розмір своєї ЗП самостійно. Неважливо ви Junior , Middle чи Senior.
Ви тут для того , аби зрозуміти як називати справедливу ціну для себе, коли вас про це питає роботодавець та як можна заробити більше. 

По-перше, одразу скажу, що будь-яка статистика у підсумку закінчується оголошеним середнім значенням з результату.
Коли є варіанти 1000 , 2000 , 4000 - середнім результатом буде 2300, але це ж просто середнє по місту/країні.
І це не означає , що 4000 не існує взагалі. Це означає, що цих 4000 поки що немає саме у вас. 


Правило #1
Володій актуальними знаннями + вчасно реквести підвищення у своїй компанії.

В айті все капец як просто та прозоро з точки зору грошей. Зараз отримуєш $1000, довчив як користуватись Postman , вже можете зареквестити собі +$300 ⬇️Зараз отримуєш $1300, сходив на конференцію як оптимізувати процес тестування у вашій команді, впровадив нові зміни для вашого проекту, тоді можете зареквестити собі ще +$400 ⬇️Зараз отримуєш $1700, в тебе є досвід , але хочеш змінити проект, шукаєш нову компанію і називаеш вже $2400 на вході. ⬇️Зараз отримуєш $2400 , довчив англійську та автомтизацію - це взагалі одразу х2 і вже маєш $4800 І ці $4800 це тільки з одного проекту! 


В ІТ реально дуже простий кар’єрний ріст, за нові навички дають підвищення на наступний місяць. Для цього , коли ви прийшли випробувальний термін вам одразу потрібно з вашим менеджером розписати ваш план розвитку. Тут всі так роблять, цього не потрібно соромитись. Компанія зацікавлена в тому, аби ви довчились на поточному проекті, адже залучення та адаптація нового спеціаліста для них набагато дорожче та довше. Тим паче й для вас це зручно, бо ви не відкладаєте вивчення нових технологій в довгий ящик. Тобто ви точно знаєте, що вам дадуть +$400 у наступному місяці, якщо ви будете знати 1раз 2два 3три. 

У цьому рості для мануального тестувальника є потолок - це $7000 для QA TEAM LAED (але про це згодом, коли у вас буде мінімум 4 роки досвіду)Приємність роботи в IT в тому, що це реальність, а час летить дуже швидко. просто дайте відповідь наскільки збільшилась ваша ЗП за останні 4 роки? Правило #2
Думайте сумарною компенсацією від компанії, а не лише зарплатою.

Ви вже бачили список плюшок від айті компанії. Я не знаю взагалі іншої сфери, де ЗВИЧАЙНОМУ робітнику стільки всього давали з першого дня роботи і без досвіду. Так, звичайно, є інші класні компанії, вони дають 2-3 речі з цього списку або дають тільки ТОП менеджменту, або дають після року роботи, або дають, але на вас потім ще навалюється купа додаткової роботи , про яку ніхто не домовлявся.

  • Розгорніть, щоб перечитати плюшки ще раз 

    ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ, ЯКІ КОМПЕНСУЄ КОМПАНІЯ ●  Податки та обов'язкові збори ~10% від вашої ЗП● Медична страховка ~$100-200 на квартал ● Курси англійської мови ~$15 за годину ● Оплата інших профільних курсів для підвищення кваліфікації ~$300-600 за курс або конференцію ● Оплата стандартного абонементу до спортзалу на рік ~$400 ● Оплата відрядження (переліт/готель/трансфер/віза/страховка)● Допомога у купівлі техніки для роботи ~$600-1000● Можливість володіти акціями або іншими цінними паперами компанії● Допомога у купівлі нерухомості або автомобіля за схемою утримання частини доходу без відсотків
    *люблю айтішку капец 🤟🏻

 Так як в айті немає найманих співробіт, і сплачує ї конкретно бухгалтер компанії для вас ідприємець). Людина веде бізнес і має відносини з податковою, має звітувати, заповнювати декларації та робити це кожного кварталу. 
Порахуємо, наприклад, податки від $2500 , які компанія покриває за вас. Це виходить від $2500 -> $250 кожного кварталу.Кварталів у нас 4. 4х250 = $1000 додатково. Тобто ви не шукає похапцем ті гроші, коли вже стукає податкова у двері.ЗАМІСТЬ ВАС компанія сплачує ці податки, і сплачує їх конкретно бухгалтер компанії для вас БЕЗКОШТОВНОБо як би ви вели свій ФОП самостійно , то вам довелося б ще платити $50 за квартал якомусь бухгалтеру на аутсорсі. 

Як приймати рішення , коли є два схожі офери від IT компанії?

Офер #1- ЗП $2600- 20 днів відпустки- Медичне страхування - Компенсація курсів підвищення кваліфікації $400
Офер #2- ЗП $2600- 15 днів відпустки- Абонемент у спортзал - За успішно складену сертифікацію для тестувальника - нагорода $1000

Наприклад, кейс: Ви у пошуку нового місяця роботи , бо на попередньому - ви вже трохи засумували. При цьому, ви як раз планували пройти додаткову сертифікацію для тестувальника. І ось у вас є два офери від компаній. В цьому випадку вам цікавіше буде обрати офер #2 , бо є можливість додатково заробити $1000 доларів. Для мене це вагома сума, аби спробувати її заробити. А для вас?+ в цьому році ви не плануєте багато подорожувати, а хочете повідкладати на квартиру. Мінус 5 днів відпустки - це ще додаткові $650 , на ці гроші можна зняти нормальне житло у Києві на цілий місяць. Приємно ж так? В цьому випадку Офер #2 в самий раз.

Тепер візьмемо ці ж офери , але ситуація у вас інша.
У вас вже є сертифікація, а на попередньому проекті ви так замахались, що додаткові 5 днів відпустки вам би не завадили. Плюс медичну страховку свою повторно ще не оформляли на цей рік.
Тому тут приорітет на Офер #1 , заодно відвідаєте лікувальні масажі, бо вони входять в медичне страхування.

Тож аналізуйте, кожну пропозицію окремо, рахуйте вигоду не тільки на наступний місяць, але й на рік і під свою особисту ситуацію.Правило #3
Розумійте, що за компанія з вами говорить.

Тут я приведу в приклад себе. Коли я ще тільки набирала обертів, то мій мозок був переповнений назвами компаній, які є лідерами саме в IT, це були Ciklum, EPAM, Softserve, Globallogic, Luxsoft. Мій фокус був настільки сильним, що я чуть не проквакала свій класний офер від однієї компанії з “великої четвірки”*. 
*Велика четвірка аудиторських компаній — чотири найбільших у світі компаній, які надають аудиторські і консалтингові послуги.

Це була компанія Deloitte. Це лідер не тільки в Україні, не тільки в IT, це лідер СВІТУ, це ВСЕСВІТНЯ компанія . Цій компанії майже 200 років, вона настільки велика, що коли я подорожую, то всюди бачу їхні офіси у найдорожчих районах міста. Вона є спонсором дуже багатьох світових подій. І їх ніша - це аудит і консалтинг, тобто це НАД чутливі дані про майже 50% бізнесів всього світу. Це компанія , яка знає про Goggle більше , ніж сам гугл. Реально

Перед співбесідою, я якраз запланувала зустріч зі своїм другом, він програміст і на той час вже 4 роки працював в IT. Я омовилась, що в мене скоро співбесіда , але не знаю чи варто йти. Тоді він мене запитав назву компанії і коли я сказала, то він погнав мене на співбесіду майже в то й же день 😆 і сказав, щоб я не соромилась , коли буду називати собі ціну. 

Саме тоді в мене був апсейл з $1100 на $1800 і я почала працювати у цій компанії 🤟🏻 (на той час в мене було всього півтора роки досвіду)Правило #4Розумійте, що це за продукт, з яким вам доведеться працювати.

З досвіду скажу, що вище ринку платять або у дуже розкручених компаніях, або у дуже ризикових продуктах. 

Розкручені - це коли , або стартап злетів за рік і почав приносити прибуток, приклади: Airbnb, Grammarly, Pinterest etc. Або це можуть бути ігрові компанії : Skywind, Moonactive etc . Або будь-які ставки на спорт та крипто компанії , зазвичай, вони платять вище ринку. Такі копанії складніше перевірити на доброчесність, тому не всі туди біжать працювати. Проте є гарні приклади на нашому ринку - Parimatch.

Під ризиковими продуктами , я маю на увазі, продукти , де тестувальник несе більше відповідальністі за свою роботу, яка може коштувати великих грошей або репутації компанії, або взагалі життя людини. Сюди входять продукти , що мають справу з фінансами/банки, медицинські системи, охоронні системи, бортові комп’ютери автомобілей/літаків і т.д. 

Зараз я якраз працюю з медичним додатком для пацієнтів та лікарів. В нас є функціонал, від якого залежить життя людини. Виглядає це як звичайна кнопка з написом Critical , тобто - подія маркується як критична і має бути виконана якомога скоріше, в той час, поки людина може бути просто на обстеженні. Цією кнопкою користують рідко, але вона має працювати завжди на випадок критичних ситуацій. Лікар має вчасно отримати повідомлення про таку ситуацію.
Як ви думаєте, компанія хоче зекономити на зарплаті тестувальника у цьому випадку?
НІ
Бо краще вона заплатить $4000 тестувальнику, ніж $400000 у суді. Правило #5
Один добре, а два ще краще!

Майбутні тестувальники та тестувальниці, ви влаштовуєтесь на роботу, а не на гульки. В айті дуже добре, але все ж таки - це робота, вона годує вас та вашу сім’ю. Ви маєте тут працювати. І якщо ви хочете більше грошей, то й працювати треба більше. 

Мені часто пишуть , що тестувальник не може заробляти $5000 маючи всього 2 роки досвіду. 

Кхм-кхм…Те , що конкретно ви не можете заробляти ці кошти не дорівнює , що це неможливо для інших!

З 2017 року , сумарно в різний час, я 3 роки пропрацювала в режимі ведення двух проектів, умовно, на одному було $2300 на іншому $2800. (Був час коли було й три проекти одночасно, але то вже було капец тяжко, я реально надвір не виходила, тому так заганятись не раджу. )
Все напряму залежить від вашого бажання та часу. Особисто мені потрібне було бабло, аби нарешті купити житло для себе і батьків, це дуже тендітна тема в нашій сім’ї. Тому я брала проекти і навіть не думала чи може скільки тестувальник заробляти чи ні, я просто ***шила, бо виходу в мене іншого не було. 

Тут є момент, для такого режиму потрібно підбирати компанії так, аби не нарватись на неприємності. Тобто, коли ви заключаєте договір з компанією, то в цьому договорі не має бути написано щось типу “заборона на роботу з компанією за такою ж посадою”. Обирайте компанїї , які лояльно ставляться до того , що ви берете додаткову роботу.Тож, я впевнена, що розкрила вам трохи більше інформації і ви тепер будете чітко розуміти як можна примножувати ваші гроші в х2, працюючи просто мануальним тестувальником в IT. Та як називати собі ціну в залежності від знань, які ви в себе вклали. Згодом, коли ви вирішете довчитись на автоматизатора, то там ще більші цифри.

Дякую!


Can't send form.

Please try again later.